Regulamin sesji zdjęciowych

1. Rezerwacja terminu sesji jest równoznaczna z akceptacją poniższego regulaminu.

2. W dniu sesji podpisujemy potwierdzenie zapoznania się z niniejszym regulaminem, załącznik RODO oraz zgodę na publikację zdjęć (zgoda jest dobrowolna).

3. Decydując się na sesję w moim wykonaniu, akceptujecie mój styl pracy, obróbkę oraz kadry. Potwierdzacie, że zapoznaliście się z moim portfolio, które prezentuję na Facebooku, Instagramie oraz na stronie internetowej. Przyjmujecie również do wiadomości, że zdjęcia zostaną wykonane zgodnie z moim stylem, wizją artystyczną oraz odpowiednią dbałością o szczegóły i atrakcyjność kadrów.

4. Gwarantuję wykonanie usługi na poziomie, jaki został zaprezentowany w portfolio.

5. Rodzaj pakietu wybieracie przed sesją i nie ma możliwości jego zmiany po sesji.

6. Istnieje możliwość wykupienia każdego z pakietów dostępnych w ofercie w formie vouchera na sesję. Termin ważności vouchera to 6 miesięcy od daty zakupu.

7. Płatność za sesję następuje do dnia wykonania sesji lub do dnia przekazania vouchera. Płatność w formie przelewu należy wykonać na wskazany rachunek bankowy Millennium:

Fotografia Magdalena Kożyczkowska
40 1160 2202 0000 0005 1208 8304

BLIK 735 665 471

8. Płatność za dodatkowe ujęcia, wydruki oraz albumy następuje przed przekazaniem gotowych plików. Nie wysyłam plików przed zaksięgowaniem pełnej kwoty wynagrodzenia.

9. Nie oddaję surowych plików RAW, ani zdjęć przed edycją lub po wstępnej obróbce. Finalnym produktem zawsze jest plik JPG po pełnej obróbce.

10. Zdjęcia do wyboru, po starannej selekcji oraz po wstępnej obróbce, otrzymujecie poprzez galerię Mafelo, Photonesto lub Zalamo, które służą jedynie do podglądu plików oraz wskazania, które zdjęcia wykupicie w pakiecie. Wybrane pliki zostają poddane pełnej obróbce i udostępnione do pobrania w oddzielnej galerii. Do każdego pakietu możecie dokupić dowolną ilość dodatkowych ujęć zgodnie z aktualnym cennikiem.

11. Zdjęcia do wyboru otrzymacie do 2 tygodni, licząc od terminu, w którym odbyła się sesja.

12. Po Waszym wyborze oraz ewentualnym dokupieniu ujęć wysyłam zdjęcia do profesjonalnego laboratorium Crystal Albums lub NPhoto. Kiedy otrzymam odbitki i albumy z drukarni umawiam się z Wami na odbiór lub wysyłkę gotowych wydruków. Termin odbioru/wysyłki to max. 30 dni.

13. Nie ponoszę odpowiedzialności za jakość wydrukowanych zdjęć w laboratoriach fotograficznych innych niż te, z którymi sama współpracuję. Wydruki zdjęć w innych drukarniach zlecacie na własną odpowiedzialność.

14. Zdjęcia z Waszej sesji przechowuję do 6 miesięcy od daty jej wykonania, następnie usuwam je z archiwum i nie ma możliwości ich ponownego przesłania.

15. Nie zgadzam się na jakiekolwiek modyfikacje mające wpływ na ostateczny wygląd wykonanych przeze mnie fotografii, w tym: kadrowanie czy nakładanie filtrów. Prawa autorskie do zdjęć zawsze posiadam ja.

16. Otrzymując ode mnie gotowe zdjęcia, uzyskujecie nieograniczoną licencję na wykorzystywanie ich w celach niekomercyjnych, czyli wyłącznie prywatnych, w tym na ich powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie. Wyjątkiem są sesje biznesowe, sesje wizerunkowe oraz sesje produktowe.

17. Wykorzystanie zdjęć do celów komercyjnych, takich jak reklamowanie, promowanie, działania marketingowe dotyczące własnych usług, opakowania jakiegokolwiek produktu, sprzedaż itp. wymaga mojej uprzedniej pisemnej zgody.

18. Fotografie zostaną przeze mnie wykonane z należytą starannością. równocześnie zastrzegam, że przygotowanie do sesji pod względem ubioru jest po Waszej stronie. Możecie skorzystać z konsultacji w sprawie przygotowań przed sesją. Na finalny efekt zdjęć mają wpływ nie tylko ubiór, miejsce wykonywania zdjęć i humory uczestników, ale też warunki pogodowe podczas sesji, a w przypadku sesji w domu – warunki oświetleniowe.

19. Zastrzegam sobie prawo do własnej twórczej ingerencji w zdjęcia, selekcję zgodnie z moim wyczuciem oraz do autorskiej obróbki graficznej. Jednocześnie informuję, że modyfikacjom podlegają jedynie drobne niedoskonałości, wypryski, skaleczenia, siniaki. Nie wykonuję retuszu całej skóry, nie przeklejam części twarzy, uśmiechów, nie ingeruję w sylwetkę, ani nie usuwam i nie dodaję postaci oraz przedmiotów.

20. Bardzo ważna w mojej pracy jest możliwość prezentowania aktualnego portfolio potencjalnym klientom. Zależy mi, żebym i Wasze zdjęcia mogła zaprezentować na stronie internetowej, Facebooku oraz Instagramie oraz w drukowanych materiałach promocyjnych, jak ulotki, czy albumy pokazowe. Biorąc udział w sesji WYRAŻACIE lub NIE WYRAŻACIE zgody na publikację Waszego wizerunku wraz z imionami w celu promocji moich usług. Decyzję możecie podjąć w dniu sesji lub po obejrzeniu zdjęć. W każdej chwili, zgodnie z prawem, zgoda na udostępnianie wizerunku może zostać przez Was wycofana.

21. Zobowiązuję się chronić Wasz wizerunek poprzez nieudostępnianie zdjęć bez Waszej wiedzy oraz zgody do żadnych innych celów, niż te wskazane powyżej oraz nieudostępnianie żadnych Waszych danych innych niż imiona.

22. Każdorazowo publikując wykonane przeze mnie fotografie w Internecie powinniście wskazywać mnie jako autorkę zdjęć.


Obowiązuje od 20.12.2021 r. Ostatnia modyfikacja: 20.09.2023 r.